ÜÇGE
EN | DE

BLOG DETAY


Ana Sayfa / Blog

Eczane Raf Sistemleri

Eczane Raf Sistemleri, kozmetik ve drugstore mağazalarının ürün çeşitliliği gerek teşhir gerekse depo alanlarında kullanım kolaylığı sağlayan özel mağaza ekipmanları ve raf çözümlerini zorunlu kılıyor. Özellikle, drugstore ve eczanelerde satışı yapılan kozmetik ürünler ile medikal ürünlerin ayrıştırılması gereği ve ilaçların satış sorumluları tarafından sunulması şartı gibi etkenler nedeniyle Eczane Raf Sistemlerinde hem müşteri hem personel dostu tasarımlar büyük önem kazanıyor. Eczane Raf Sistemleri, müşterilerin erişimine açık olan kozmetik ya da medikal dışı ürünlerin de karmaşadan uzak ve belirli bir sistematik içinde sunulması, minimum personel müdahalesiyle ulaşılabilir olması bu alana yönelik raflardan beklenen diğer özellikler. Kullandıkları mağaza ekipmanlarıyla ürünleri doğru alanda etkili bir tasarımla sunmaları gereken eczane, drugstore ve kozmetik mağazaların, sirkülasyonu fazla olan bu ürünleri son kullanma tarihlerine, materyaline, hassasiyetine ve ebatlarına dikkat ederek depolanmaları ve mağazaya yerleştirilmeleri ürün erişilebilirliği açısından önem taşıyor. Örneğin, eczanelerde ilaçlar ile kozmetik ürünler bir arada bulunabildiğinden Eczane Raf Sistemleri bunların farklı sistemler ve erişilebilirlikle sergilenmeleri gerekiyor.

Eczane Raf Sistemleri

Eczane ve drugstore’larda müşteri erişimine kapalı olması gereken ilaçlar satış sorumluları tarafından sunulmaktadır. Bu nedenle medikal ürünlerin raf yerleşim kolaylığını destekleyen ve kolay bulunabilmesini sağlayan açılır-kapanır rafların kullanılması bir taraftan güvenliği sağlarken diğer taraftan zaman kaybını önlüyor. Ayrıca direkt olarak insan sağlığına yönelik ilaçların gerek depo gerekse teşhir bölümlerinde uygun saklama koşullarını sağlayacak malzemelerle üretilen raflarda muhafaza edilmesi Eczane Raf Sistemleri için olmazsa olmazlar arasında. Diğer yandan, müşterilerin kozmetik ürünlere kolayca erişebildiği, ürün işlevine veya markaya göre ayrılmış fonksiyonel stantlarsa eczacıların üstündeki yükü azaltıyor. Eczane Raf Sistemleri, şık ve özgün tasarımlarla sunulan ürünlerin yarattığı atmosfer kozmetik mağazaların da en büyük dostu. Ürün görünürlüğünün yüksek olduğu ve markaların ürünlerini ön plana çıkaracak işlevsel ipuçları sunan titizlikle ayrılmış raflar arasında gezinen müşteriler, hem ihtiyacı olan ürüne kolaylıkla erişiyor hem de markaya daha çok güveniyor. Eczaneler, drugstorelar ve kozmetik marketlerdeki ürün çeşitliliği, bu ürünlerin sağlık açısından önemleri, satış personelinin üstüne düşen sorumluluklar ve ürün sirkülasyonundaki hız gibi pek çok faktörün farkında olan ÜÇGE Mağaza Ekipmanları, ihtiyacınız olan daha fazla alanı kazandıracak depolama çözümleri ve farklı malzemelerin eşsiz birleşimi ile mağaza tasarımlarına etki sağlayan özel tasarım rafları ile hem personel hem de müşteri dostu yenilikçi çözümler sunuyor. Bu çözümler arasında ürünleri ön plana çıkaran ve kolay erişim sağlayan açılır raflar, separatörlerle ayarlanabilen fonksiyonel çekmeceler, ilaç kutusunun ebatlarına göre ayarlanabilen ara bölmeler ve daha birçok fayda sayılabilir. ÜÇGE Mağaza Ekipmanları, kozmetik, drugstore ve eczacılık alanında çalışanlara büyük kolaylık sağlamanın yanı sıra mağazanın müşterilerinde oluşturduğu güven algısını güçlendirecek tasarımları görkemli ürünleri ile sunuyor. ÜÇGE'nin imzasını attığı her sektöre olduğu gibi, eczane ve kozmetik alanında da benzersiz alışveriş deneyimi yaratacak özgün tasarımlarını keşfetmek için linke tıklayabilirsiniz.

ÜÇGE Mağaza Ekipmanları

ÜÇGE Genel Yönetmeni Esra Güven, ÜÇGE olarak perakende ve lojistik sektöründeki deneyim ve tecrübelerinden yola çıkarak, sağlık sektöründeki araştırmaları da birleştirerek günümüzün en önemli sektörü olan sağlık alanına yönelik ürünleri pazara sunmaya devam ettiklerini ifade etti. Türkiye’de hastane ve eczanelerin, yurt dışında ise özellikle Ortadoğu ve Avrupa’da önemli drugstore zincirlerinin ve eczanelerin mağaza ve depo raf sistemlerini gerçekleştirdiklerini belirten Güven “Bu sistemlerde; kalite, tasarım, dijital teknoloji, dayanıklılık, güvenlik, hijyen ve tabi ki projelendirme, üretim ve montaj süreçlerinin hızlıca tamamlanması ana kriterler olarak ön plana çıkıyor. ÜÇGE’nin farkı da bu kriterlerin hepsini karşılama noktasında daha da ortaya çıkıyor.”dedi.

 

Sağlık ve Hijyen Odaklı Yeni Ürün ve Projeler Çok Yakında

Yeni projeleriyle ilgili olarak da açıklama yapan Güven “ÜÇGE, hedef koyduğu sektörlerde her zaman öncülük etmeyi ve sektörü en iyi şekilde geliştirmeyi ilke edinen bir firmadır. Uyguladığımız sistemler sağlık sektöründe de çok farklı etkiler yaratıyor ve sağlık sektöründeki bu çalışmalarımız bir domino etkisi ile bize yepyeni uygulamalar yapmamızı, yeni ürün tipleri tasarlamamızı, sürekli ürün geliştirmemizi teşvik ediyor. Bununla birlikte ÜÇGE olarak sağlık sektöründe markamıza duyulan güvenle, sağlık ve hijyene yönelik çalışmalarını yürüttüğümüz inovatif ürün ve projelerin çok yakında lansmanını gerçekleştireceğimizin haberini de vermek isteriz.”dedi.

Eczane Raf Sistemleri, Şehir Hastaneleri ve Acil Durum Hastaneleri’nde ÜÇGE imzası

Son dönemde açılışları gerçekleştirilen şehir hastaneleri ve acil durum hastanelerinin depolama ve raf sistemlerini hayata geçirdiklerini ifade eden Güven bu önemli projelerle ilgili de açıklamada bulundu “Türkiye’nin en büyük üçüncü sağlık yatırımı" olarak lanse edilen İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nin ve Sancaktepe Prof.Dr.Feriha Öz Acil Durum Hastanesi ile Yeşilköy Prof.Dr.Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi’nin de eczane ve depolama raf sistemlerini gerçekleştirdik. ÜÇGE olarak bu çok nitelikli dev hastanelerin içinde bulunan eczane odalarının özel raf sistemleri ile ecza depolarının depolama raflarını üretip montajlarını tamamladık. Eczane Depo, Biyomedikal Depo, Eczane Çalışma Alanları, Eczane İlaç Dağıtım Alanları, İlaç ve Sarf Malzeme Deposu, Narkotik İlaç Deposu, Serum Deposu, Soğuk Odalar, Lojistik Binası Ekipman ve Genel Depoları, FTR Binası Eczane Çalışma Alanları ve depolarında uygulamalar yaptık. Eczane çalışma alanlarında eczacıların ilaçlarını rahatlıkla düzenleyebileceği, dağıtımını gerçekleştirebileceği özel rafları ve kutuların yerleştirildiği çalışma masalarını üretip, yerinde montajlarını tamamladık. İnşaat alanlarının kırk beş gün ile altmış gün arasında tamamlandığı bu hastanelerin raf uygulamalarında ise projeleri hızla ve titizlikle hayata geçirmiş olduk.