ÜÇGE
EN | DE

HABER DETAY


Ana Sayfa / Haberler

12. Kalite ve Başarı Sempozyumu’nda “Yolculuk Nereye”

12.Kalite ve Başarı Sempozyumu, 18-19 Nisan 2014 tarihlerinde “Yolculuk Nereye?” teması ile KalDer Bursa Şubesi ve BUSİAD işbirliğinde, T.C. Bursa Valiliği, Uludağ Üniversitesi, Uludağ İhracatçı Birlikleri ve Aiesec Bursa Şubesi destekleriyle Almira Otel’de gerçekleştirildi.

Üçge’nin hizmet sponsoru olarak yer aldığı organizasyonda, 1 Ana Oturum, 7 Alt Oturum, Yaşam Kalitesi Oturumu, Bursa Kalite Ödül Töreni, 12. Kalite ve Başarı Fuarı, “Saklamıyorum, Paylaşıyorum” Kampanyası, Karikatür Sergisi, Carnaval Turco Performans Gösterisi, Sempozyum hatırası fotoğraf çekimi, imza saati gibi pek çok etkinlik programda yer aldı.

Sempozyum farklı deneyimlere sahip konuşmacıları ağırladı

Sempozyum 18 Nisan 2014 Cuma günü açılış konuşmalarının ardından ana oturum ile başladı. Ana Oturumda Cnn Türk Ekonomi Müdürü Emin Çapa, Dünya Odalar Birliği Onursal Başkanı Rona Yırcalı, Bankacı Akın Öngör “Yolculuk Nereye?” sorusunu tartıştı.

İki gün boyunca gerçekleşen oturumlarda; TOFAŞ Ceo'su Kamil Başaran, ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar, Uzman Tv Kurucusu Ersan Özer LCWaikiki Yönetim Kurulu Üyesi Necip Özçer, Dünyaya Nam Salan Taksici İhsan Aknur, Lokman Hekim Sağlık Vakfı Başkanı Dr. Ayhan Tokgöz, TURKCELL Müşteri Deneyimi Direktörü Meltem Şahin, Boğaziçi Caz Korosu Şefi Masis Aram Gözbek konuşmacılar arasında yer aldı. Sempozyum ikinci gününde ise Sanatçı Genco Erkal, Yazar Enver Aysever ile yaşam üzerine keyifli sohbet gerçekleşti.

2013 Bursa Kalite Ödülü Sonuçları Açıklandı

Çağdaş kalite anlayışının yaygınlaşması, kalite çalışmalarının teşvik edilmesi ve ödüllendirilmesi amacıyla 1998 yılından bu yana KalDer Bursa Şubesi ve BUSİAD işbirliğinde yürütülen Bursa Kalite Ödülü’nde 2013 yılı süreci tamamlandı. 2013 Bursa Kalite Ödül süreci 19 Nisan 2014 Cumartesi akşamı Almira Otel’de ödül sonuçlarının açıklanması ile sona erdi.

Açıklanan Sonuçlara Göre

*Yaklaşık 4 yıl aradan sonra özel kurum kategorisinde;

Ficosa Otomotiv 2013 Bursa Kalite Büyük Ödülü’nü almaya hak kazandı.

*Geçen yılda aynı sürece başvurup Başarı Ödülü alan Gemlik Kız Teknik Ve Meslek Lisesi, iyileştirmelerini yaparak sürece tekrar başvurdu ve 2013 Bursa Kalite Büyük Ödülü’nün sahibi oldu.

*U.Ü. Gemlik Asım Kocabıyık Meslek Yüksek Okulu 2013 Bursa Kalite Başarı Ödülü almaya hak kazandı.

*Oib Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi 2013 Eğitimde Kalite Jüri Teşvik Ödülü almaya hak kazandı.