ÜÇGE
EN | DE

HABER DETAY


Ana Sayfa / Haberler

9. Kalite Personeli Yetiştirme Programı Tamamlandı

Uludağ Üniversitesi ve KalDer Türkiye Kalite Derneği Bursa Şubesi işbirliğiyle düzenlenen Kalite Personeli Yetiştirme Programı’nı tamamlayan 9. dönem öğrencileri sertifikalarını törenle aldılar.

Programın birinciliğini Ezgi Günal ve Gizem Turlin paylaştı, belgelerini Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek ve KalDer Bursa Şubesi Başkanı Erdal Elbay'ın elinden aldı.

Törende Üçge firmasını Üçge Kalite Uzmanı Meltem Danışman, Kalite Operatörleri Tuncay Güldürür, Tolga Aydoğdu ve Fatih Akartuna temsil ettiler. Üçge yetkilileri mezun olan öğrencilere ve programa katkı sağlayan öğretmenlere Üçge’ye özgü hediyeler sunarak tebrik ettiler ve özellikle fidan hediyesi ile çevre duyarlılığına da dikkat çektiler.

Uludağ Üniversitesi ve KalDer Türkiye Kalite Derneği Bursa Şubesi işbirliğinde dokuz dönemdir sürdürülen Kalite Personeli Yetiştirme Programı’ndan, bugüne dek Uludağ Üniversitesi’nin farklı bölümlerinden katılan 320 öğrenci mezun edildi.

Dokuzuncu Kalite Personeli Yetiştirme Programı Aralık 2014 itibarıyla tamamlanmış bulunuyor. Öğrencileri toplam kalite yönetimi konusunda eğiterek iyi bir iş yaşamına başlamalarını hedefleyen ve iş dünyasına donanımlı insan kaynağı sağlayacak olan program; öğrencilere kalite problemlerini analiz etme, çözüm becerileri kazandırma, yetkin ve profesyonel bir yaklaşımla bilgi ve tekniklerin uygulanmasını sağlamak amacındadır.