ÜÇGE
EN | DE

HABER DETAY


Ana Sayfa / Haberler

BİM ilk File’sini açtı, Mağaza donanımında tercihi Üçge oldu

Perakende sektörünün lideri BİM’in farklı bir konseptle tüketiciye sunduğu yeni zinciri File’nin ilk mağazası İstanbul Bahçeşehir’deki Prestige Mall AVM’de açıldı. File’nin mağaza donanımları ve raf sistemlerinde tercihi Üçge oldu.

İstanbul Bahçeşehir’deki Prestige Mall alışveriş merkezinde açılan ilk File yoğun bir ilgiyle karşılanırken, ilk günkü satış rakamları da hayli yüksek oldu. File mağazalarının 2015 yılı içinde İstanbul’da 10 adede ulaşması hedefleniyor.

Farklı bir satış modeli
File mağazalarında tüketicilerin gıda, kişisel bakım ve genel temizlik ihtiyaçlarını, iyi veya en iyi kalitede ve yüksek standartlarda üretilmiş ürünlerle, sürekli düşük fiyatlardan karşılamak hedefleniyor. Özel ve sıcak bir tasarımı olan bu mağazalarda tüketici kendi mahallesindeki çarşıda alışveriş yapıyormuş gibi rahat bir ortamda ihtiyaçlarını karşılıyor. File mağazaları otopark imkânı olan yerlerde yaklaşık bin metrekare alanda kuruldu. Açılan File mağazasının reyonlarında 3 bin 500 - 4 bin arası farklı ürün satışa sunuluyor.

Ürünlerin yüzde 20’si özel marka
Yeni bir tedarik sistemi ile çalışan File organizasyonunda ürün portföyünün yaklaşık yüzde20’si özel markalardan oluşuyor. Bunlar arasında işlenmiş gıda ürünleri için çiftçi anlamına gelen “Harras”, kişisel bakım ürünleri için “Daycare” ve temizlik ürünleri için “Actisoft” özel markaları yer alıyor. Her birinde yaklaşık 35 çalışanı olan File mağazalarında fiyatlar “her gün düşük fiyat” prensibiyle belirlendiği için özel promosyon günleri yapılmayacak.

“İlgi bizi mutlu etti”
Yeni File mağazasının açılması nedeni ile bir açıklama yapan BİM İcra Kurulu Üyesi Haluk Dortluoğlu şunları söyledi. “Yeni bir konseptle hizmete sunduğumuz ilk File mağazamızın gördüğü büyük ilgi bizi çok mutlu etti ve doğru yolda olduğumuzu gösterdi. Perakende sektöründe tüketici artık sadece temel gıda maddelerinde değil, diğer ürünlerde de yüksek kalite, uygun fiyat ve tazelik arıyor. File mağazalarımız bu arayışa en iyi şekilde yanıt vereceklerdir. En kısa zamanda yeni File mağazalarımızı hizmete sunacağız.”