ÜÇGE
EN | DE

HABER DETAY


Ana Sayfa / Haberler

Customer Power Conference'da Okan Aras rüzgârı

Edworks’un düzenlediği Customer Power Conference 2013 Sheraton Maslak Hotel’de gerçekleştirildi. Üçge Başkan Vekili Okan Aras, konferansta yaptığı konuşmasıyla büyük alkış aldı.

Edworks’un düzenlediği Customer Power Conference 2013, 27 Kasım’da Sheraton Maslak Hotel’de gerçekleştirildi. İş dünyasının önemli isimleri ve akademisyenlerden oluşan konuşmacılar bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Oturum şeklinde gerçekleşen konferansın “Satışçılar İçin Pazarlama, Pazarlamacılar İçin Satış Teknikleri” adlı oturumunda Üçge Başkan Vekili Okan Aras’ın yanı sıra Danışman-Yazar İlhan Ürkmez, Bayer İlaç Bölümü, Bölüm Direktörü Doktor Oğuz Mülazımoğlu, B/S/H Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret AŞ Marka Pazarlama Direktörü Osman Hakan Turalı yer aldı.

Aslında bizi her yerde görüyorsunuz sloganıyla konuşmasına başlayan Okan Aras, “farkındalık” üzerine bir sunum yaptı. Zorlukların insanları yıldırmaması gerektiğini söyleyen Aras, konuyla ilgili şunları söyledi;
“Okumak için bölüm notları yetmemiş, 24 yaşında tutuklanmış, 2 ay hapis yatmış, 25 yasında sürgüne gönderilmiş, 30 yaşında işsiz bırakılmış, 39 yaşında idama mahkûm edilmiş 42 yaşında cumhurbaşkanı olmuş bu kişi Mustafa Kemal Atatürk. İster satış pazarlama da olsun ister hayatın herhangi bir bölümünde olsun sizler hayatı kazanırsanız kesinlikle başarıya ulaşmanız mümkün. Japonya’da bir kişi yılda 45 kitap okuyor Türkiye’de yılda 6 kişi 1 kitap okuyor. Aramızdaki okuma farkı 150 yıl. Günümüzde insanların çoğu vakitlerini televizyon izleyerek geçiriyor. Oysa hatırlayın dinimizin ilk emri ‘oku’. Bir hatırlatma daha yapmak istiyorum aktif, pozitif olacağız ve mutlaka eylemci (harekete geçen insan) olacağız.”

Aras, başarının anahtarını verdi
Ekip çalışmasının önemine dikkat çeken Aras, her konuda liderliğin ön plana çıkması gerektiğini vurguladı. İnsanların ve firmaların daha etik olması gerektiğine dikkat çeken Aras konuşmasını şu sözlerle noktaladı, “Pazarlamada satışta ve hayatta formül şudur; planla uygula, kontrol et, revize et ve başar. Bunlar yapılırsa başarısız olma ihtimali ortadan kalkar. Son sözüm sevgilinizle, nisanlınızla, eşinizle, işinizle pazarlama ve satış tekniklerinde de başarılı olmak için daha fazlasını verip daha az bekleyeceksiniz ve her konuda yalın davranacaksınız.”