ÜÇGE
EN | DE

HABER DETAY


Ana Sayfa / Haberler

"Farklı Olan Sürdürülebilir Olacak"

Üçge Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hayri Tuncer, perakende sektörünü değerlendirdi. Tuncer “Perakende sektöründe 2014 yılında ciro bazında yüzde 18 büyüme gerçekleşti. 2015 yılı için her ne kadar kriz beklentileri olsa da yeni yılda yurt dışı yatırımların artacağını düşünüyorum.

Türk markaları her geçen gün büyüyor. Daha önce “3L- Lokasyon, lokasyon, lokasyon” tanımlaması yerini, “güçlü insan kaynakları”na bıraktı. Markalar insan kaynaklarıyla birlikte ayrıca tasarımın gücünü de daha çok önemsemek zorunda. Mevcut grupların farklı konseptleri gelişecek. Önümüzdeki süreçte “farklı” olan, sürdürülebilir olacak. Birçok marka satış noktalarında farklılaşmak zorunda olduğunu biliyor. Bunun için “premium” mağazalar tasarlayıp müşterilerin beğenilerine sunuyor. 2015’te farklı birçok markaların “flagship” mağazalarına tanıklık edeceğiz. Öte yandan Turquality, firmaların markalaşma hedeflerine katkısını sürdürecek. Böylelikle uluslararası pazarlarda kendi markalarıyla global bir oyuncu olmaları sağlanmış olacak.” dedi.

Üçge’nin 2014 yılını da değerlendiren Tuncer “ Üçge olarak oldukça yoğun bir yıl geçirdik. 38 yıllık sektör tecrübemiz, dünyanın her noktasında projeler üretiyor olmamız, uygulama çözümlerimizde her türlü malzemeyi işleyebilme kabiliyetimiz, fabrikalarımızdaki makine parkurumuzun çok geniş ve özellikli olması sektörde fark yaratmamızı sağlıyor. Yüksek teknoloji ile müşteri beklentilerine esnek çözümler üreterek 2015 yılında da sektöre katkı sağlamaya devam edeceğiz.”dedi.