ÜÇGE
EN | DE

HABER DETAY


Ana Sayfa / Haberler

KALDER BURSA’DA YENİ DÖNEM

Üçge Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hayri TUNCER, KalDer Yönetim Kurulu’nda

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) Bursa Şubesi 18. Olağan Genel Kurulu BUSİAD Evi Toplantı Salonu’nda yapıldı. Divana; Prof. Dr. Abdurrahim Korukçu, Gonca Tıknaz, Erdal Eroğlu seçildi.

Genel Kurula KalDer Üyeleri, Bursa’daki çeşitli özel, kamu kuruluşlarının ve STK’ların temsilcileri katıldı. KalDer Bursa Şubesi 2014-2016 dönemi Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu oybirliği ile belirlendi. Genel Kurul’da Erdal Elbay, üyelerin oylarıyla Başkanlık görevini Emin Direkçi’den devraldı.

Genel Kurul kapsamında KalDer Bursa Şubesi Genel Sekreteri Aykan Kurkur katılımcılara 2013 yılında gerçekleştirilen faaliyetler ve bu faaliyetlerin Bursa’daki kurumlara sağladığı katkılar üzerine bir sunum gerçekleştirdi. Daha sonra 2013 yılı gelir gider tablolarının okunması Erhan Küçüksüleymanoğlu tarafından, denetim kurulu denetim raporunun okunması Ahmet Öztürk tarafından yapıldı. 2014 yılı bütçesinin ve faaliyetlerinin okunması, görüşülmesi ve onaylanması gerçekleşti. KalDer’e yeni katılan üyelere “rozet” takdiminin ardından Genel Kurul sona erdi.

KalDer Bursa Hakkında
KalDer Türkiye Bursa Şubesi, 11 kurucu üyenin katılımı ile 1998 yılında “Mükemmellik” kültürünü yaşam biçimine dönüştürerek, ülkemizin rekabet gücünün ve refah düzeyinin yükseltilmesine katkıda bulunmak misyonu ve Cumhuriyetimizin 100. yılında sürdürülebilir kalkınma yaklaşımı çerçevesinde ülkemizi çağdaş yaşam düzeyine ulaştırmak amacı ile; Türkiye'nin tüm bölgelerinde mükemmellik kültürünü içselleştirmiş, rekabetçi kurum ve kuruluşlar yaratılmasına katkıda bulunan bir kuruluş olmak vizyonuyla kurulmuştur.

Toplam Kalite konusunda toplumsal bilinçlendirmeyi artırmayı amaçlayan KalDer Bursa Şubesi; çeşitli eğitim ve yayın faaliyetlerini sürdürmekte, bilgi paylaşımını artırıcı çalışma ve uzmanlık grupları oluşturmaktadır. Sempozyum, Seminer, Panel ve Kalite sohbetleri gibi etkinlikleri düzenleyen KalDer Bursa Şubesi; BUSİAD-KalDer stratejik işbirliği ile her yıl düzenli olarak “Bursa Kalite Ödülü”nü organize etmektedir. Bu organizasyona katılımı teşvik etmek için düzenlediği “Paylaşım Konferansları” ile bir ilgi odağı yaratılmasını sağlamaktadır.