ÜÇGE
EN | DE

HABER DETAY


Ana Sayfa / Haberler

LOJİSTİKTE İNOVATİF DEPO RAF SİSTEMLERİ

Lojistik dünyasındaki verimliliğin en önemli anahtarı, Otomatik Depolama ve Depo Raf Sistemleri olarak dikkat çeker. Bu konuda ülkemizin öncü firmalarından Üçge DRS, yenilikçi çözümleri fark yaratmaya devam ediyor.

Organizasyon yapılanmasında ‘sıfır hiyerarşi’ ile yatay örgütlenme modelini tercih eden Üçge Şirketler Grubu, gerçekleştirdiği öncü çözümleriyle girişimci dünyasının en önemli yapılanmalarından biri. Ast-üst ilişkisinin sıfır düzeyine yakın olması ‘daha hızlı, daha yükseğe, daha güçlü’ felsefesiyle bire bir örtüşüyor. Çünkü sürdürülebilir gelişimi, çalışanlarının her aşamadaki katılımına bağlıyor.

EN İNOVATİF ŞİRKET
Geçtiğimiz günlerde BTSO, 40. kez organize ettiği Ekonominin Oskarları Ödül Töreni’nde Üçge DRS Otomatik Depolama ve Depo Raf Sistemleri çok özel bir ödül daha aldı.

TÜBİTAK, BEBKA ve KOSGEB üzerinden yapılan incelemeler ve ortaya çıkan katma değeri yüksek yeni ürünler incelendiğinde, 10 büyük şirket belirlendi. Tofaş Fıat, Oyak Renault, Durmazlar ve Coşkunöz’ün ardından Üçge DRS en inovatif 5. Şirket olarak ödüllendirildi. Aktaş, Beyçelik Gestamp, Martur, B.Yapı Kimyasalları ve Ermetal şirketleri de ödül alan diğer firmalar oldu.

Başkan vekili Okan ARAS, böylesi güçlü firmalar arasında alınan bu ödülün çok anlamlı olduğunu ifade ederken ‘her kademedeki çalışanlarımızın ciddi katkısı ile sektörümüze yön vermeyi, daha verimli depo raf sistemleri üretmeye devam edeceğiz’ şeklinde konuştu. Aras, ÜÇGE Ailesi’nin bütün çalışanlarına emeklerinden dolayı teşekkür ederek ‘bu ödül onların sayesinde’ analizini yaptı.

SANTEZ
Bilindiği gibi SANTEZ (Sanayi Tezleri Destekleme), T.C Sanayi Bakanlığı'nın Yüksek Lisans ve/veya Doktora öğrencilerinin tezlerini, sanayinin ihtiyaç duyduğu alanlarda yapmasını teşvik ettiği, bir destek programı.

Daha önce, depo rafları sektöründe Türkiye'de ilk ve tek olan Ar-Ge amaçlı laboratuar kurulumu projesi dahil bir çok TÜBİTAK, KOSGEB, BEBKA projelerini başarıyla gerçekleştiren Üçge DRS, 2013 yılı 2. dönem SANTEZ Programına iki Ar-Ge personelinin, yüksek lisans tezlerini, firmanın ihtiyaçları doğrultusunda hazırladığı projeler ile başvurmuş ve her iki proje de Sanayi Bakanlığı tarafından desteklenmeye uygun görülmüştür.

Birinci proje; Uludağ Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü
Mekanik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yaşar PALA yürütücülüğünde
0310.STZ.2013-2 numaralı ‘Depo Raf Sistemlerinde Taşıyıcı Kesitlerin ve
Bağlantıların Mukavemet Analizi ve Optimizasyonu’ üzerinedir.

İkinci proje ise; Makine Teorisi ve Dinamiği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sevda Telli ÇETİN yürütücülüğünde 0360.STZ.2013-2 numaralı "Otomatik, Paletli Yük Taşıyıcı Mekik Aracının Geliştirilmesi" için başlatılmıştır.

ÜRETMEYE DEVAM
Sektördeki lider yapılarını sürekli koruduklarını ve bunun için de bilimsel yaklaşımlardan her zaman destek aldıklarını vurgulayan Üçge DRS Genel Müdürü Tuncer YILDIZ ‘ülkemiz ihracatına katkı koyabilmek için daha çok üretmeliyiz’ diyor.

Lojistik dünyasına ve sanayinin her noktasına yenilikçi depolama çözümleri sunduklarını hatırlatan Tuncer Yıldız, 2013 yılı hedefini tam olarak yakaladıklarını ifade ederken, yeni yıl öngörüsü olarak da, minimum yüzde 20 civarında bir büyümeyi hedef aldıklarını söyledi.

Yıldız, yurt dışı açılımlarının sürpriz proje uygulamaları ve hatta yabancı firma satın almaları ile fark yaratacağını belirtirken ‘her şey, ülkemizin başarısı için. Biz Üçge DRS olarak, gücümüzün farkındayız ve katma değeri yüksek ürünler ile uluslararası pazarda daha etkin konuma geleceğiz’ dedi. Yıldız, 2014 yılının da bir önceki yıl gibi pek çok fuar, konferans ve özel tanıtımlar ile planlandığının altını çizdi.