ÜÇGE
EN | DE

HABER DETAY


Ana Sayfa / Haberler

Market Ekipmanları

Perakende mağazacılıkta müşteri ile ürünü en doğru şekilde buluşturmak mağazacılığın olmazsa olmazlarındandır. Mağazanın işlevselliğini iyi bir şekilde planlayıp müşteri beklentilerini en iyi şekilde karşılamak “Perakende Mağazacılık”ın temel hedefi olmalıdır. Bu temel hedefi gerçekleştirebilmek için “Market Ekipmanları”nın market ve mağaza içerisinde yerleşimi, sunumu, konseptini planlamak çok önemlidir.

Mağazalarımızda uyguladığımız görsel uygulamalar ile diğer mağazalardan ne kadar farklı olursa, bizim için o kadar yararlı olur. Market ya da mağazalarımızda kullandığımız “Market Ekipmanları” ile oluşturduğumuz kasa bölgesi, vitrin, deneme kabinleri, giriş gibi müşterinin yoğun olarak kullandığı kısımlarda oluşturduğumuz görsel uygulamalar bizim farkımızı yansıtacak ve müşterinin tercihlerini pozitif yönde etkileyecektir.

Market Ekipmanları ile marketlerimizde uyguladığımız görselliğin marka imajına etkisi büyüktür. Marka imajı ile mağaza konsepti birbirinden ayrı düşmemelidir. Mağaza tasarımı her zaman markayı, ürünü vurgulamalıdır. Eğer bir müşteri market ya da mağazadan ayrıldığında bilinçaltında olumlu bir yer edinmişse marka hakkında mağaza yerleşimi ve uygulamaları doğru bir şekilde planlanmış diyebiliriz.

Mağazacılık ve marketçiliğin bir diğer önemli kıstaslarından birisi de müşteriyi mağaza içinde daha fazla süre tutmak için farklı uygulamaların geliştirilmesidir. Müşteri girdiği mağazada eğleniyor ve daha fazla zaman geçiriyorsa mağaza uygulamaları doğru şekilde planlanmış diyebiliriz. Müşteri mağaza içinde ne kadar fazla zaman geçiriyorsa, mağazanın satışları da doğal olarak artacaktır. Mağaza ya da marketinde eğlenceli bir ortam sunan mağaza yöneticileri bir adım öne çıkmış olarak görebiliriz.

Günümüz insanlarına bakacak olursak, yoğun iş temposundan sıkılıp terapi amacıyla alışverişe çıkan müşteriler eğlenceli ve kendilerini daha rahat hissettikleri mağaza ya da marketlerde alışveriş yapmaya özen gösterirler. Marketlerde kullanılacak olan aydınlatma sistemleri, ses ve müzik sistemleri ile mağaza daha eğlenceli hale gelebilir…