ÜÇGE
EN | DE

HABER DETAY


Ana Sayfa / Haberler

Market arabaları

İnsanlar market alışverişlerini yapmadan önce alışveriş listeleri yaparlar fakat son araştırmalar gösteriyor ki, markete giren bir tüketici satın alacağı ürünleri markette karar vermektedirler. Bir ürünü müşteriye iyi bir şekilde tanıtmak için, malzemenin kalitesi, üretim, marke ve pazarlama stratejilerinin gücü önemli yer tutmaktadır. Marketteki ürün sunumunun önemi ise hepsinden daha fazladır.

Önceki yıllar baktığımızda ürün sunumunun önemi perakende sektöründeki insanlar tarafından yeterince algılanamamıştı. Geçmiş yıllarda süpermarketlerin de olmamasından dolayı, istediğimiz ürünü küçük market ve bakkallardan alırdık. Zaman geçtikçe marketlerin yerini süpermarketler aldı ve bizim de alışveriş anlayışımız tamamen değişti. En küçük ihtiyaçlarımızda bile avm’lere süpermarketlere gidiyoruz. Diğer taraftan geçmiş yıllarda belli bir ürün için çok fazla alternatif olmamasına rağmen günümüz süpermarketlerinde alternatifler arasında boğulmaktayız. Bir markete ya da süpermarkete girdiğimizde, market raflarında sergilenmiş bir ürünün onlarca alternatifini bulabilmekteyiz. Ürünler arasında bu kadar rekabetin yaşandığı zamanımızda, ürünü öne çıkaran raf sistemleri perakende mağazalar tarafından oldukça tercih edilmektedir. Market ya da hipermarket yöneticileri mekânın konseptine uygun olarak metal (çelik) raf sistemleri, ahşap raf sistemleri ya da plastik raf sistemleri tercih etmektedirler.

Marketlerin olmazsa olmazlarından birisi de market arabalarıdır. Günümüzde müşteri ihtiyaçlarına uygun olarak çok çeşitli market arabası üretilmektedir. Örnek vermek gerekirse metal market arabalarında kullanım yerine ve kullanım amacına göre bir çok çeşit bulunmaktadır. Ağır yüklerin taşınması için genelde metal market arabaları tercih edilmektedir, yakın zamanda popülerleşen plastik market arabalarının da azımsanmayacak avantajları bulunmaktadır. Market arabaları hakkında daha fazla bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.