ÜÇGE
EN | DE

HABER DETAY


Ana Sayfa / Haberler

Perakendenin Zirvesindekiler Bursa’da buluştu

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) tarafından, PERDER Bursa Şubesi’nin ev sahipliğinde düzenlen Perakende ZirvesiBursa’da gerçekleştirildi. Perakende sektörünün en önemli tedarikçilerinden Üçge A.Ş.’nin ulusal sponsorları arasında bulunduğu Perakende Zirvesi’ne Perakende Yasa Tasarısıdamgasını vurdu. Zirve programının ardından Hayat Kimya’nın sponsorluğunda gerçekleşen gala yemeği ve Uludağ’da düzenlenen programda bir araya gelen perakendeciler, konferansın yorgunluğunu atarak eğlendiler.

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) ve Bursa PERDER tarafından düzenlenen Perakende Zirvesi’nde konferans programı dâhilinde Bursa PERDER Eski Başkanı Haşim Kılıç, TPF Başkanı Selamet Aygün, Bursa Ticaret Borsası Başkanı Özer Matlı, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ziya Altunyaldız, Twigy Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Öncel, Deloitte Tüketim ve Perakende Sorumlusu Özgür Yalta ile Beğendik İcra Kurulu Başkanı Hacı Beğendik birer konuşma yaptılar.

Perakendeciler yasanın bir an önce çıkmasını istiyor
Perakende Zirvesi’nin açılış konuşmasını yapan Bursa PERDER Eski Başkanı Haşim Kılıç, Perakende Ticaretinin Düzenlenmesi Hakkında Kanun Taslağı’na dikkat çekerken, özellikle yerel perakendecilerin sorunlarına değindi. Konuyla ilgili görüş bildiren TPF Başkanı Selamet Aygün de perakende yasasının bir an önce çıkması gerektiğini, aksi halde sektörün büyümesinin olumsuz etkileneceğini söyledi. Aygün:, “Özellikle stratejik planların hazırlanması, bölgelerin ihtiyaçlarına göre perakende noktalarının belirlenmesi, ihtiyaca göre işletmelerin açılmasını bu yasa ile sağlamış olacağız. Kalifiye eleman için iş ve çalışma saatlerinin düzenlenmesi gerekiyor. Pazar günlerinin tatil olarak kabul edilmesi halinde önemli bir adım atılmış olacaktır” diye konuştu.

Perakende Akademisi 2014’te faaliyete başlıyor
Konuşmasında federasyon yapısıyla ilgili bilgi veren Selamet Aygün ayrıca 2014'te faaliyete geçecek olan Perakende Akademisi için 'Perakende akademisi yeni yıla damga vuracak” dedi. Aygün, Federasyon ve Boğaziçi Üniversitesi'nin çok yönlü bir çalışmaya başladığını belirterek, Türkiye Perakende Federasyonu'nun en büyük eğitim seferberliğini başlatacaklarını söyledi.

Zirvede Üçge esintisi
Perakende Zirvesi’nin ulusal sponsorları arasında bulunan Üçge A.Ş. fuaye alanındaki ve Uludağ etkinliğindeki sürpriz aktiviteleriyle Perakende Zirvesi ziyaretçilerine keyifli dakikalar yaşattı. Fuaye alanında dev market arabasıyla hatıra fotoğrafı alan Üçge, dağıttığı akıl oyunları, otel odalarına bıraktığı sürpriz hediyeler ve Uludağ etkinliği için hazırladığı kayaklı market arabasıyla ilgi odağı oldu.

NİŞ Okulu öğrencileri perakendecilerle buluştu
Engelli çocukların sosyal hayata ve üretime kazandırılması için faaliyet gösteren NİŞ Okulu öğrencileri ve öğretmenleri bir stantla Perakende Zirvesi’nde yer aldılar. NİŞ Okulu yetkilileri engelli istihdamı için farkındalık yaratmak amacıyla fuaye alanında kurdukları stantta Bursa’nın ve Türkiye’nin önde gelen perakendecileriyle buluşma ve mesajlarını dile getirme fırsatını yakaladılar.