ÜÇGE
EN | DE

HABER DETAY


Ana Sayfa / Haberler

ÜÇGE DRS 2018’ E EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR

Otomatik Depolama ve Depo Raf Sistemleri konusunda Türkiye’nin lider firması ÜÇGE DRS, 2017 yılının ilk yarısının değerlendirildiği bir toplantı gerçekleştirdi. Gelecek dönem strateji ve hedeflerinin de belirlendiği toplantıda sektörde fark yaratacak atılımlar yapılacağının sinyali verildi.

ÜÇGE DRS Genel Müdürü Tuncer Yıldız yaptığı açıklamada “Şirket bünyesindeki tüm birimler ve yöneticilerimizin katıldığı toplantımızda yılın ilk altı ayını değerlendirdik. Gelecek dönem strateji ve hedeflerini belirledik. Hedeflerimiz ile ilgili güç birliğimizi tekrar ortaya koymuş olduk. Yarınlara daha güçlü ve güvenli girmek için yeniden temel yapımızı sağlamlaştırdık.” dedi.

ÜÇGE DRS’ nin 2017 yılında bir çok önemli projeye imza attığını belirten Tuncer “2017 yılının ilk yarısında depo rafları alanında yurt içi ve yurt dışında büyük projeler gerçekleştirdik. Otomatik depolama projelerinde şu an Abalıoğlu Yağ grubunun tüm montaj aşamaları bitmiş olup, test çalışmaları yapılmaktadır. Doğuş Çay projesinin ise montajı devam etmektedir. Yarı otomasyonlu ve giydirme sistem depo projesi olarakta BAT (British American Tobacco) firmasının montajı devam etmektedir. Kale Kilit Çerkezköy deki yeni yerleşkesinin tüm raf sistemleri Üçge Drs tarafından teslim edilmiştir. Yılın ikinci yarısında da devam edecek önemli proje anlaşmalarımız var. Biz ÜÇGE DRS olarak, gücümüzün farkındayız ve katma değeri yüksek ürünler ile ulusal ve uluslararası pazarda daha da etkin konuma geleceğiz. Depo rafları sektöründe Türkiye'de ilk ve tek olan Ar-Ge amaçlı laboratuar kurulumu projesi dahil bir çok TÜBİTAK, KOSGEB, BEBKA projelerini başarıyla gerçekleştirdik. TÜBİTAK destekli üstün teknolojiye sahip AS/RS Palet uygulamamız ile ithalata dur dedik. Türkiye’de Arge ve inovasyona en çok yatırım yapan 10 firma arasında yerimizi aldık. Uludağ Üniversitesi tarafından üniversite-sanayi işbirliğine örnek olmaya devam ediyoruz. Biz sektörümüzde kendimizle yarışıyoruz ve yenilikçi yaklaşımımızla her zaman daha iyiyi daha ileriyi hedefliyoruz” dedi.