ÜÇGE
EN | DE

HABER DETAY


Ana Sayfa / Haberler

ÜÇGE, EUROSHOP 2017’DE DÜNYA PERAKENDE SEKTÖRÜNDEKİ YERİNİ BİR KEZ DAHA TESCİLLEMEYE HAZIRLANIYOR

Mağaza ekipmanları ve depo raf sistemleri üzerine kırk bir yıldır hizmet veren ve ihracatta 80 ülkeye yerli tasarım ürünlerini ulaştıran ÜÇGE, perakende sektörüne yönelik yeni çözümleri ile sektörün en büyük buluşması olan EuroShop 2017’ye hazır. ÜÇGE yeni teknolojisiyle artan üretim gücü, tasarımları ve perakende sektörüne kanalize ettiği enerjisiyle Düsseldorf’ta olacak.

Almanya Düsseldorf’da düzenlenen ve uluslararası perakende sektörünün en önemli aktörlerini 5-9 Mart’ta bir araya getirecek olan EuroShop 2017 için geri sayım devam ediyor. 1993’de düzenlenen EuroShop’a ilk Türk firma olarak katılımcı olan ve devamında aralıksız katılımcı kimliğiyle fuarda yer alan ÜÇGE de, bu yılki hazırlıklarını tamamladı.

 

ÜÇGE EuroShop 2017’de, 13. salon B65 numaralı bölümde yer alacak yaklaşık 400m2’lik standında perakende sektörüne yönelik yeni çözümleri ile ziyaretçilerini ağırlayacak.

“Yılda 5000’e yakın mağaza kuruyoruz”

Fuarda 40 yıllık tecrübe ile perakendecilere fark yaratacak çözümler sunacaklarını belirten ÜÇGE Genel Yönetmeni Esra Güven: “Mağaza ekipmanları mağazanın konseptini oluşturuyor, ruhunu yansıtıyor. Kaliteli ekipman markaya değer katıyor ve satışını arttırıyor. Mağaza ekipmanı aynı zamanda satılan ürünü iyi sergileyebiliyor, ön plana çıkarabiliyor.Bununla birlikte en verimli alan kullanımı doğru mağaza tasarımı ve bu tasarıma uyum sağlayabilecek doğru mağaza ekipmanı ile sağlanabiliyor. Gıda ve gıda dışı perakende zincirleri ve butik mağazalar gibi tüm kategorilerde toplamda 5000’e yakın mağaza kuruyoruz.” dedi.

 

“ÜÇGE’nin patentli raf ürünü Saturn Konsept geliştirilmiş özellikleri ile Euroshop’ta sektörün beğenisine sunuluyor”

 

Fuarda sergilenecek ürünlerle ilgili de açıklama yapan Güven: “ÜÇGE’nin mağaza ve marketlerde fark yaratan patentli ürünü Saturn Konsept, Euroshop 2017’de geliştirilmiş özellikleri ile sergilenecek. Verimlilik esas alınarak plana aldığımız teknoloji yatırımlarımızla birlikte Saturn Konsept’in üretiminde yeni bir sisteme geçiş yaptık. Robot destekli hat sistemimizde dakikada bir raf üretilebilme özelliği ile kısa sürede üretim imkanı sağlamış bulunmaktayız. Yeni üretim sistemimizle, hem müşterilerimize daha yüksek kalitede ürün sunuyor, hem de müşterilerimizin mağaza yatırım maliyetine de avantaj olarak yansımasını sağlıyoruz.

 

Saturn Konsept, fiyat ve kalite avantajının yanı sıra, mağazalarda en önemli kriterlerden biri olan alan verimliliğine odaklanmış bir sisteme sahip. Açılı ve daha da güçlendirilmiş, geliştirilmiş ön tel raf, satış artırıcı özelliğinin yanı sıra fonksiyonel ve estetik bir sunum sağlıyor. 360 derece sunum ayrıcalığı, farklı derinlik ve genişlik seçenekleri, güçlendirilmiş ve geliştirilmiş, tasarım tescilli reyon başı, tampon, toz toplama havzası, raf altı LED uygulaması ile standart raf sistemlerine göre fark yaratıyor.

 

Saturn Konsept ile birlikte ‘meyve sebze, unlu mamuller, içecek reyonu, butik mağazacılığa ve kozmetiğe yönelik çözümlerimiz’ de ilgi gören ürünler arasında yer alacak.

 

ÜÇGE yeni teknolojisiyle artan üretim gücü, tasarımları, perakende sektörüne kanalize ettiği enerjisi ve tüm ekibi ile Düsseldorf’ta olacak” dedi.

 

2014 yılında son düzenlenen EuroShop Fuarı’nda, ÜÇGE’nin de aralarında yer aldığı 62’si Türk firması olmak üzere 56 ülkeden toplam 2 bin 229 firma yer almıştı. Bu yıl için ise, EuroShop 2017’nin genişleyen ürün yelpazesi ve katılım alanına bakıldığında, bu rakamların üzerinde bir katılım beklentisi oluşturdu.