ÜÇGE
EN | DE

HABER DETAY


Ana Sayfa / Haberler

ÜÇGEzgin Kaçkar Zirvesinde

Mayıs ayında Doğa Sporları olarak kurulan ÜÇGEzgin, birbiri ardına yaptığı etkinlikler sonrasında, 2014 yılı zirvesini, 4 günlük yoğun ve zorlu bir aktivite ile Türkiye’nin en yüksek dördüncü dağı olan 3937 metre yüksekliğindeki Kaçkarlar ile tamamladı.

Günümüz iş dünyası ve yaşam tarzları, pek çok alt kırılımlar nedeniyle, daha çok stres yaratıyor. Günlük sıkıntılar, zaman zaman büyüyerek panik ataklara ve sonrasında depresyona varan rahatsızlıklara sebep olabiliyor. Üstelik, giderek daha bencil çalışma ve yönetim anlayışlarının da bu olumsuzlukları artırdığı bir başka gerçek. Çare; elbette daha paylaşımcı ve açık oluşumlarda yer alabilmek, birlikte başarabilmeyi her aşamada yeniden inşa edebilmekten geçiyor. Zira, bir başka dünya, her zaman mümkün.

Farklı şirket gruplarından bir araya gelen çalışanlar, hafta sonlarını daha etkin hale getirebilmek, yeni keşifler yaparak birlikte olmanın keyfini yaşamak için ÜÇGEzgin adı altında birleşti. Mayıs ayında başlayan günübirlik etkinlikler, geçtiğimiz ay 2543 metre rakımlı Marmara’nın zirvesi Uludağ ile taçlanmıştı. Logosunu ‘dağ keçisi’ olarak kabul eden doğa sporlarındaki yeni ekip; 2014 yılının hedefini de Kaçkarlar olarak belirlemişti. Nitekim, geçtiğimiz hafta 18 kişiden oluşan ÜÇGEzgin Doğa Sporları, 4 günlük yoğun ve zorlu bir aktivite ile Türkiye’nin en yüksek dördüncü dağı olan 3937 rakımlı Kaçkarlar Zirvesi’ni başarıyla tamamladı.

Kaçkarlar sonrasında ÜÇGEzgin kurucu başkanı Okan Aras, profesyonel isimlerden gönüllü destek aldıklarını belirtip şunları söyledi : “ Bu tip etkinlikler; bireyin daha kısa sürede, daha doğru kararlar almasına yardım eder. Üzerine eklenen birlikte başarma azmi ve insani paylaşım, en önemli kıymettir. Güç, Güven ve Görkem ile her zorluğu aşmaya devam edeceğiz.”

ÜÇGEzgin Doğa Sporları Başkanı Aslı Aydın’da, günlük koşuşturmalar içersinden sıyrılarak, nitelikli etkinlikler ile ekip ruhunu öne çıkardıklarını hatırlatıp ‘aslında bizi her yerde görüyorsunuz’ şeklinde konuştu. Aydın, yeni dönemde de çok daha dikkat çekici doğa yürüyüşleri ile fark yaratacaklarını sözlerine ekledi.

Profesyonel bakış açılarını ve eğitimleri ÜÇGEzgin Doğa Sporları ekibine aktarmaktan büyük keyif aldıklarını ifade eden Baki Akkuş ve Şenol Gül kısa sürede gelinen nokta için ‘bu ekibin aşamayacağı bir engel yok, iyi ki birlikteyiz’diyor. Yaz etkinliklerinin son halkasını, gelecek hafta deniz seviyesinde tamamlayacak olan ÜÇGEzgin, kış programını da büyük bir özen ile hazırlıyor.