ÜÇGE
EN | DE

HABER DETAY


Ana Sayfa / Haberler

Üçge Ailesi Olarak Ata'mızı Minnet ve Özlemle Andık

Yüce Türk milletini içine düştüğü durumdan canını hiçe sayarak kurtaran, şanlı tarihimize birbirinden güzel zaferler kazandıran, dünya barışının öncüsü, hayatı boyunca insanlar arasında dil, din, ırk ayrımı gözetmeyen, insan haklarına saygılı, ülkemizi gelişmiş medeniyetler seviyesine getirmek için olağanüstü reformlar gerçekleştiren eşsiz devlet adamı, büyük önder ATATÜRK’ü yitirişimizin üstünden tam 76 yıl geçti.

10 Kasım bir ulusun aynı anda ağladığı, aynı anda üzüldüğü ve aynı anda bir kişiyi hatırladığı gün olarak tarihte yerini aldı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK bu tarihte o masmavi gözlerini bu dünyaya kapatarak bedenen aramızdan ayrıldı.

Mustafa Kemal ATATÜRK, gözlerini dünyaya kapatırken bu ülkeyi gençlere emanet etti. Çünkü Türk gençleri, ondan devraldığı bu kutsal emaneti nasıl daha ileriye taşıyacağını çok iyi biliyordu.

ÜÇGE Ailesi olarak bir görev bilinci ile ulu önderimiz ATATÜRK için 10 Kasım sabahı 1 dakikalık saygı duruşunda bulunduk. Saat 09:05’de siren sesleri ile saygı duruşunda bulunduğumuz bu anlamlı günde, Atamız’ ın göstermiş olduğu yolda hiç durmadan ve yorulmadan ilerleyeceğimizin sözünü bir kez daha verdik.

Atamızı rahmet, minnet ve özlemle anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz.