ÜÇGE
EN | DE

HABER DETAY


Ana Sayfa / Haberler

Üçge Bayileri 2015'e Hazır

Üçge, Türkiye’nin farklı bölgelerinde faaliyet gösteren bayileriyle BOSB’ deki ana fabrikasında 2015 yılı yol haritasını belirlemek üzere “Zirveye Yolculuk” temasıyla bir araya geldi.

Toplantıyla ilgili açıklama yapan Üçge Yönetim Kurulu Bşk. Yrd. Hayri Tuncer “2015 yılının hedef ve stratejilerini belirlediğimiz ilk toplantımızda bayilerimizle bir araya geldik. Üçge’yi Türkiye’nin her noktasında başarıyla temsil eden ve markamıza büyük değer katan bayilerimize özverili çalışmaları için Üçge Ailesi adına teşekkür ediyorum. Ulusal alandaki liderliğimizi büyük Üçge Ailesi’nin gücü ile global liderliğe taşıyacağız, zirveye uzanan yolu birlikte tesis edeceğiz” dedi.

Toplantıda bayilere 2015 hedefleri ve yol haritası hakkında açıklamalar yapan Üçge Bayi ve İç Pazar Geliştirme Yöneticisi Hasan Ekici, konuşmasını Discount Mağazacılık hakkında gerçekleştirdiği sunumuyla tamamladı.

Gelişime ve eğitime büyük önem veren Üçge, toplantıda bayilerini sektörün uzman isimleriyle buluşturdu. Eğitimci, yazar Sinan Asılyazıcı ve Hollanda merkezli perakende tasarım firması Jos De Vries Orta ve Güneydoğu Avrupa Bölgesi Direktörü Martin Gaber perakende alanındaki deneyimlerini aktardıkları sunumlarıyla organizasyonda yer aldılar.

Perakende sektörünün yakından tanıdığı eğitimci, danışman ve yazar Sinan Asılyazıcı “Memleketimden Market Manzaraları” başlıklı sunumunda Türkiye perakendesinin gelişim süreci, bu süreçte ayakta kalan markalar ve piyasada tutunamamış markaların değerlendirmesini yaptı. Perakendecilerin mağaza alanlarında müşterileri içerde tutan ya da satın almadan gitmelerine neden olan sebepleri bulmaya yönelik yöntemler hakkında deneyimlerini paylaştı.

Toplantının ikinci günü Bursa Sheraton Otel’de gerçekleştirildi. Hollanda merkezli perakende tasarım firması Jos De Vries Orta ve Güneydoğu Avrupa Bölgesi Direktörü Martin Gaber toplantının konuğuydu. Gaber, dünya perakende sektöründeki trendler ve Türkiye perakende sektörünün analizi, Jos De Vries’in Türkiye pazarında marketlere tasarımlarıyla getireceği değerleri aktardı. Mağaza içi lojistik, mağaza dizaynı, mağaza ekimanları ve raf sistemlerinin önemi, ürün gruplarının doğru yerleşimi, müşteri yürüme rotası gibi konulardaki deneyimlerini dünyanın farklı bölgelerindeki örnek uygulamalarla paylaştı.

Akşam yemeğiyle sonlanan organizasyonda Üçge bayileri 2015’e hazır olduklarının sinyalini verdi.