ÜÇGE
EN | DE

HABER DETAY


Ana Sayfa / Haberler

Üçge Bayilerini Ağırladı

Mağaza ekipmanları ve raf sistemlerinin öncü firması Üçge, Türkiye’nin farklı bölgelerinde faaliyet gösteren bayilerini Bursa OSB’deki ana fabrikasında ağırladı. 2014 yılı birinci dönem strateji toplantısında bir araya gelen Üçge ve bayileri 2014 hedefleri, stratejileri ve sektörel gelişmeleri birlikte değerlendirdiler.

Üçge, “Alışveriş Hayattır” temalı Uluslararası Karikatür Yarışması ile Kurumsal İletişim kategorisinde bu yıl da ödülün sahibi oldu. Üçge adına ödülü Üçge Halkla İlişkiler Yönetmeni Sevgi Yalçın, TÜHİD Başkanı Fügen Toksü’den aldı. Üçge geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen HİÇ Ödülleri’nde Üçge Perakende Söyleşileri ile Kurumsal İletişim kategorisinde ödül almıştı.

Plaza 16 Kongre ve Etkinlik Merkezi’nde gerçekleştirilen görkemli törenin sunuculuğunu Toprak Sergen yaparken, Bursa iş dünyasının önde gelen isimleri de HİÇ Ödül Töreni’nde buluştu.

Yarışmaya başvuran projeler; BUSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cem Çakır, BTSO Genel Sekreteri Hüseyin Güler, Kalder Bursa Şube Başkanı Erdal Elbay, Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ferruh Uztuğ, İtibar Yönetimi Enstitüsü Başkanı Orhan Samast, halklailiskiler.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Şahnur Karaağaç ve Bursa Halkla İlişkiler Derneği Başkanı Serdar Ömeroğulları’dan oluşan bağımsız ve uzman bir jüri tarafından değerlendirildi.

Üçge, ödül aldığı Üçge Uluslararası Karikatür Yarışması ile, perakende sektörünün öncü firması olarak, sanata ve sanatçıya gösterdiği duyarlılığın yanı sıra bu proje ile perakende sektörüne de katkı sağlyor. “Alışveriş Hayattır” teması ile düzenlenen yarışmada alışverişin eğlenceli, renkli ve düşündüren yönleri karikatürlere mizahi açıdan yansıtılıyor. Yarışma uluslararası çapta düzenlendiği için global olarak alışveriş temasının yansımalarını bu projede görebilmekteyiz. "Alışveriş Hayattır" teması ile ilki 2006 yılında gerçekleştirilen Üçge Uluslararası Karikatür Yarışması' na 38 ülkeden 508 eser katıldı. Yarışmanın ikincisi ise Anadolu Karikatürcüler Derneği desteği ile 2012 yılında düzenlendi. Yarışmaya 52 ülkeden 289 karikatürist toplam 707 karikatürle başvurdu. Yarışmaya katılan ve dereceye giren tüm eserler bir karikatür albümünde toplandı ve orijinal karikatürler daha sonra pek çok Alışveriş Merkezi’nde sergilendi. Geçtiğimiz yıl ise 3 boyutlu maket olarak hazırlanarak AVM’ lerde sergilenmeye devam etti.

Toplantı hakkında kısa bir açıklama yapan Üçge Yönetim Kurulu Bşk. Yrd. Hayri Tuncer “Sektörün lideri konumundaki Üçge hızla büyüyor. Bu süreçte bayilerimizin katkısı çok büyük ve sektördeki konumları büyük önem arz ediyor. 2014 yılı birinci dönem strateji toplantımızda, perakendenin gelişimine paralel olarak bayi organizasyonumuzla ortak paydada yapacağımız çalışmalara yönelik stratejilerimizi ve hedeflerimizi bayilerimizle birlikte gözden geçirdik. ‘daha hızlı, daha yükseğe, daha güçlü’ ilkesiyle Üçge’ yi daha da ileriye hep birlikte taşıyacağız ” dedi. Bayilerin ayrı ayrı görüşlerini paylaştığı toplantıda, Üçge’ nin uzun yıllara dayanan sektör tecrübesinin bir yansıması olarak ürün ve hizmet kalitesi, teknolojik üretim altyapısı, nitelikli insan kaynağı ve tasarım gücü ile Türkiye’nin her noktasında güçlü olduğu ve bu güçle müşterilere daha kolay ulaşıldığı görüşünde birleşildi. Bu gücü daha da etkin kılma adına fikir ve öneriler paylaşıldı.

Organizasyonda perakende ve eğitim sektöründen eğitimci, yazar ve akademisyenler çok değerli bilgilerin paylaşıldığı sunumlarıyla yer aldılar.

Toplantının ilk gününde perakende sektörünün yakından tanıdığı eğitimci, danışman ve yazar Sinan Asılyazıcı bayilere bir sunum gerçekleştirdi. “Köpekbalıklarıyla Balık Tutmak” başlıklı sunumunda perakendecilerin mağaza alanlarında müşterileri içerde tutan ya da satın almadan gitmelerine neden olan sebepleri bulmaya yönelik yöntemler ve sektöre rehber olacak önemli ana başlıklar altında deneyimlerini paylaştı.

Toplantının ikinci gününde Mind Up Eğitim ve Danışmanlık’tan Eğitmen Polat Koyuncu bayilere “İlişki Yönetimi”eğitimi verdi. İletişimin boyutlarının anlatıldığı temel eğitimin sonunda bayiler birer sunum gerçekleştirdiler.

Endüstriyel psikoloji alanda uzman Psikolog Dilara Kızılçay Sen SEN’in Farkında mısın?” başlıklı sunumuyla bayilerle buluştu. İş ve sosyal hayatımızda huzura ve başarıya kendi iç dünyamızı keşfederek ulaşılabileceğimizi belirten Kızılçay, bu süreçteki kilit noktalar, karşılaşılabilecek engeller ve çözüm yolları hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Sosyal Medya Danışmanı Özcan Yazıcı “Perakende de Dijital Pazarlama” başlıklı sunumuyla perakendenin geleneksel pazarlamadan dijital pazarlaya doğru gelişimini aktardı. B2C ve B2B sosyal medya iletişim süreçlerinde kullanılabilecek en önemli araçlar ve izlenecek yollar hakkında bilgi verdi.

Toplantının üçüncü gününde Üçge Elektronik’in distribütörü olduğu Bizerba’ nın Projeler Müdürü Frenk Uregi “Perakende de Teknoloji Trendleri” başlıklı sunumuyla, perakende de teknolojinin geldiği son nokta ve Bizerba’ nın ileri ürün teknolojisi hakkında bilgiler verdi.

Toplantı sonunda Üçge’ ye uzun yıllar hizmet vermiş olan bayilere Hizmet Yılı plaketi takdim edildi. Akşam yemeğiyle sonlanan organizasyonda Üçge ve bayileri keyifli bir geceye imza attılar.