ÜÇGE
EN | DE

HABER DETAY


Ana Sayfa / Haberler

Üçge DRS İnovasyon Konferansında Gençlerle Buluştu

Bursa Kent Konseyi (BKK) Gençlik Meclisi tarafından bu sene ‘İnovasyon’ temasıyla düzenlenen ‘4. İşini Şansa Bırakma Zirvesi’, Türkiye’nin önemli firmalarının üst düzey yöneticilerini gençlerle buluşturdu. Zirve’de Üçge DRS Genel Müdür Yardımcısı Tuncer Yıldız İnovasyon Konferansı’nda konuşmacı olarak yer aldı.

Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Hüdavendigar Salonu’nda gerçekleştirilen organizasyonda önemli Türk firmaların üst düzey yöneticileri deneyimlerini paylaştı. Oturumun moderatörlüğünü yapan Bursa Kent Konseyi (BKK) Başkanı Semih Pala, Türk sanayisinin önemli kuruluşlarının üst düzey yöneticilerinin de gençlere katkıda bulunmak üzere programa katıldığını ve gençlerin de paylaşılan deneyimlerden yararlanarak kendilerine yön çizebileceğini ifade etti. İnovasyon kelimesinin son dönemin en etkileyici tabiri olduğunu hatırlatan Pala, inovasyonu, yeni bir fikrin değer kazandıran uygulaması ve para kazandıran yenilikçilik olarak tanımladı.

Oturumda konuşmacı olarak yer alan Coşkunöz Yeni Ürün ve Proses Geliştirme Kısım Müdürü Gökhan Tekin, Orhan Otomotiv Ar-Ge Şefi Coşkun Karataş, Tofaş Stratejik Yönetim ve İş Geliştirme Direktörü Ahmet Numan Altekin, Minteks Yönetim Kurulu Başkanı Özkan İrman ve Üçge Depo Raf Sistemleri Şirketi Genel Müdür Yardımcısı Tuncer Yıldız inovasyonla ilgili fikir ve deneyimlerini paylaştılar. Tuncer Yıldız, inovasyonun hayatın her anında düşünmek gerektiğini dile getirdi. Video sunumuyla firma hakkında bilgi veren ve inovasyon çalışmalarından bahseden Yıldız, kişi başına düşen milli geliri artırmak için inovasyon çalışmalarının önemine dikkat çekti.