ÜÇGE
EN | DE

HABER DETAY


Ana Sayfa / Haberler

Üçge’de Perakende ve Mağazacılık Eğitimi

Üçge, Pazarlama Satış Bölümü çalışanlarına yönelik perakendenin gelişimi, son trendler ve mağazacılık konularını içeren eğitim programında perakende sektörünün duayen eğitmeni Sinan Asılyazıcı’ yı ağırladı.

Üçge Bursa Ana Fabrika ve İstanbul Bölge Ofisi olarak iki periyotta düzenlenen eğitim kapsamında ilk olarak “Peradeğişim” adlı sunum gerçekleştirildi. Eğitimin ikinci bölümünde ise “İlkeler ve Raf yönetimi” adlı sunum gerçekleştirildi.

Eğitimle ilgili olarak Asılyazıcı “Üçge dinamik ve yenilikçi yapısını çalışanına yaptığı yatırımlarla sağlamlaştırıyor. Ben de Üçge Ailesi’ne bu anlamda katkı sağlıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Eğitim programımıza eski ama bir o kadarda güncelliğini koruyan 'Değişmeyen tek şey değişimdir' sloganı eşliğinde başladık. Üçge’ nin büyüyen ve gelişen pazarlama satış kadrosuyla birlikte perakendede dünden bugüne yaşanan gelişmeleri değerlendirdik. Etiket tabancalarından elektronik raf etiketlerine, RFID kullanımından farklı alışveriş yöntemlerine, tartıdan alışveriş ederken yol durumunu gösteren terazilere, farklı tasarımlardaki mağazalardan, yazar kasalardaki gelişime uzanan bir program gerçekleştirdik. Bununla birlikte mağazaya gelen müşterilerin temel davranışları, mağaza ve rafta yönlendirme stratejileri, layout örnekleri ve önemi, mantıklı kategori ve ürün komşulukları ile nöropazarlama örneklerini geniş bir yelpazede zengin görsel sunumlarla aktardık.” dedi.