ÜÇGE
EN | DE

HABER DETAY


Ana Sayfa / Haberler

Üçge’den eğitime ve öğrencilere destek

Üçge çocukların ve gençlerin kariyer yollarında, onlara ışık tutmaya devam ediyor. Üçge çalışanları geçtiğimiz hafta gerçekleştirdikleri 3 farklı programla ilköğretim ve lise öğrencilerinin yanındaydı.

İlköğretim öğrencilerine meslek tanıtımı
Lütfi Banuşoğlu İlköğretim Okulu ve Üçge işbirliğiyle hazırlanan “Meslekleri Tanıyalım” projesinin ilk programı 21 Ocak 2014’te gerçekleştirildi. Lütfi Banuşoğlu İlköğretim Okulu Konferans Salonu’nda gerçekleşen programda Üçge Proje Yönetim Uzmanı İsmail YAVUZ öğrencilere “Makine Mühendisliği” hakkında bilgiler aktardı.

İlerleyen günlerde Üçge A.Ş.’nin farklı birimlerinden, farklı meslek gruplarının tanıtılması için düzenlenecek programlarla devam edecek olan “Meslekleri Tanıyalım” projesi, öğrencilerin ilköğretim çağından itibaren gelecek hedeflerini belirlemeleri için yol göstermeyi amaçlıyor.

Büyüyünce ne olmak istiyorsun?
Üçge İnsan Kaynakları Uzmanı Esra İLGÜN, geçtiğimiz hafta, Bursa Ali Osman sönmez Meslek Lisesi öğrencilerine “Büyünce Ne Olmak İstiyorsun?” başlıklı bir seminer verdi. Gelecek hedeflerinde ve meslek seçimlerinde nasıl bir yol izlemeleri gerektiği ile ilgili küçük tüyolar verildi. Çoğunlukla 11’nci ve 12’nci sınıftaki öğrencilerin katılım gösterdiği toplantıda İLGÜN, gençlere kariyer yollarını belirlerken dikkat etmeleri gereken noktaları aktararak ışık tuttu.

Okul onların, gelecek hepimizin
Bugüne kadar çok sayıda okul ve eğitim kurumunun ihtiyaçlarını karşılayan, okul yapımı ve yenilemesi projelerine destek veren Üçge, bu defa Aktiffelsefe Derneği’nin yürütmekte olduğu “Okul onların, gelecek hepimizin” sosyal kampanyasına destek vererek, Keles’in Harmandemirci Köyü, Abdullah Akça İlköğretim Okulu’na bir kitaplık kurdu.

Aktif Felsefe Yeni Yüksektepe Kültür Derneği tarafından 15’incisi gerçekleştirilen ve tamamı Bursa’nın dağ köylerinde yürütülen kampanyanın son durağı olan Keles’in Harmandemirci Köyü Abdullah Akça İlköğretim Okulu oldu. Bir ay süren çalışmalarda kitaplık kurma çalışmalarının çevresinde Anne-Baba ve Diş eğitimi ile okulun diğer lojistik ihtiyaçlarının tamamlanması çalışmaları da yer aldı. Üçge Üretim Planlama Uzmanı Ömer Yavuz’un kurulumunu gerçekleştirdiği kitaplık, daha güzel bir gelecek için, bir basamak olarak, Üçge’den Harmandemirci Köyü’ne bir armağan…