ÜÇGE
EN | DE

HABER DETAY


Ana Sayfa / Haberler

Yarını bugün yaşamak için…

Uludağ Üniversitesi İşletme Topluluğu (ULIT)’in bu yıl 9’uncusunu düzenlediği "Profesyoneller ve Başarılı Yöneticiler ile Sektörler Kongresi” 24-26 Şubat tarihleri arasında Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü, Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Üçge’nin de sponsorları arasında bulunduğu kongrede Türkiye’nin önemli kuruluşlarının üst düzey yöneticileri, bilgi ve birikimlerini öğrencilerle paylaştı.

“Profesyoneller ve Başarılı Yöneticiler ile Sektörler Kongresi” boyunca Mavi Digital Communication Yöneticisi Cihan ERGÜN, Yaşar Holding Finans Başkanı Hikmet ALTAN, Demirören Holding İcra Kurulu Üyesi Koray YANÇ, Teknosa Genel Müdür Yardımcısı Cenk ÖNAL ve Pirelli Türkiye’den Emre Özdemir’in tecrübe ve bilgi paylaşımında bulundukları konferansların dışında öğrenciler, Üçge, Migros, Nestle, İşkur, SKT Makine, Coca Cola İçecek’in kuracağı kariyer masalarında staj ve iş başvurusu yaptılar.


Üçge BOSB Tesisleri’nde Teknik Gezi
Kongre sonunda, 27 Şubat tarihinde düzenlenen teknik gezide öğrenciler Üçge konferans salonunda Üçge tanıtım videosunu izledi ve Üçge İnsan Kaynakları Uzmanı Esra İlgün tarafından gerçekleştirilen sunumla, Üçge İK politikaları hakkında bilgilendirildiler. ULİT temsilcilerinin kongreye destekleri için Üçge’ye takdim ettikleri plaketi, Üçge Ailesi adına Halkla İlişkiler Uzmanı Güneş İlker aldı. Üretim Yönetmeni Ahmet Arı’nın liderliğinde düzenlenen teknik gezi ile üretim hatlarını ve işletme süreçlerini gören öğrenciler, Üçge çalışanlarıyla birlikte öğle yemeği yedikten sonra fabrikadan ayrıldılar.

ULİT Hakkında
1998 yılında kurulan ULIT, Uludağ Üniversitesi bünyesindeki tüm öğrencilerin akademik ve sosyal gelişimine katkıda bulunmak amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor. “Yarını bugün yaşamak için” sloganıyla hareket eden topluluk, öğrencilerin iş hayatına atılmadan önce sosyal ağlarını geliştirmelerine katkıda bulunmayı ve onlara sektörel tecrübe edindirmeyi amaçlıyor.